CGI ARTIST

MOME és a DIGIC PICTURES együttműködésében

a NEMZETI FILMINTÉZET támogatásával

Magyarországon is hatalmas fejlődést mutat a digitális tartalomipar, melybe a hagyományos filmgyártás mellett a számítógépes játékok és egyéb interaktív tartalmak is beletartoznak. 

A technológia rendkívül gyors fejlődése miatt az eszközök folyamatosan változnak és az ismeretek ezzel kapcsolatban folyamatos frissítést igényelnek. A Nemzeti Filmintézet Közhasznú Zrt. támogatásával és a DIGIC Pictures szakmai együttműködésével megvalósuló CGI Artist tanfolyam célja, hogy a résztvevők szakmai látásmódját és ábrázolóképességét a jelenlegi piacvezető szoftverek segítségével fejlessze. 

 

Ár / Jelentkezés

Képzés díja: bruttó 254.000.-Ft

200 000 Ft + ÁFA (27%)

Az "Érdeklődöm" gombra kattintva tudsz előjelentkezni, hogy elsőként kapj értesítést a következő időpontról!

A Nemzeti Filmintézet Zrt. 80%-os kedvezményt biztosít a tanfolyami árából, a támogatás nélkül a díj 1.000.000 Ft + ÁFA lenne. A tanfolyam 15 fő jelentkezése esetén indul.

Mit fogsz megtanulni?

A tanfolyam célja, hogy az itt végzett résztvevőknek olyan gondolkodásmódot és attitűdöt adjon át, melynek köszönhetően hazai és nemzetközi produkciókban is helytálló, a produkciós pipeline-t ismerő és a munkafolyamatokat átlátó szakemberekké válhatnak. A tanfolyam kiemelt hangsúlyt fektet a különböző területek szakmai szabványainak és a legkorszerűbb 3D animációs tartalomgyártás technikáinak bemutatására és alkalmazására. 

Neked szól, ha

  • 18. életévedet betöltötted és rendelkezel érettségivel
  • rendelkezel megfelelő számítógépes alapismeretekkel (pl. 3D-s modellezés, 2D animáció, grafikai szoftverek), amit egy szintfelmérő segítségével felmérünk 
  • rendelkezel társalgási szintű angol nyelvtudással 
  • szeretnél elhelyezkedni az egyre fejlődő digitális tartalomiparban, akár filmes akár számítógépes játékok produkciós folyamataiban

Nem neked szól, ha

  • nem tudsz személyesen részt venni az oktatási alkalmakon és a tanfolyam ideje alatt nem tudsz rendszeres időt szakítani az otthoni feladatok elvégzésére/gyakorlásra; 
  • nem tudsz elköteleződni a tanfolyam 6 hónapos időtartamára 
  • nem szeretnél professzionális filmalkotóvá válni;   
  • nem érdekel a 3D-s technológiák világa;   
  • nem rendelkezel alap számítógépes készségekkel; 

Miért hasznos?

A tanfolyam során a résztvevők a magyarországi szakma elismert szakembereitől tanulhatják meg a különféle modellezési technikákat, az anyagok használatát, a textúrázást, a modellek mozgatását, a 3D animációk készítésének elvét és folyamatát, az Unreal Engine használatát, a világítástechnika témakörén belül filmes világítás művészeti és elméleti hátterét és ezek alkalmazását 3D szoftverekben, a jelenetek végleges renderelésének beállítását, valamint a teljes munkafolyamat megismerését segítő koordinációt.

Külön modult szentelünk a mesterséges intelligencia (AI) 3D animációkra gyakorolt hatásának, megismertetve a résztvevőket a legújabb AI modellekkel. Az elméleti oktatás részeként szakmai angol órák segítik a terület megértését, a résztvevők továbbá prezentációs gyakorlatokkal készülnek fel a tanfolyamot záró prezentációra. 

Órarend

Időtartam:
2024. okt. 2. – 2025. márc. 27.

Ütemezés:
200 óra, hetente 2 alkalom
szerdánként vagy csütörtökönként 18:30-21:00
szombatonként 10:00-16:30  

Helyszín:
Moholy-Nagy Művészeti Egyetem 
1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.

Órarend

Oktatóink a szakmájukban aktív szakemberek ezért előfordulhatnak órarend módosítások.

Oktatók

Tematika

  • Modellezés
  • Textúrázás
  • Ismerkedés a 2D és 3D generatív AI-al
  • Animáció, animációs filmnyelv
  • Unreal Engine
  • Lighting, Shot TD, Rendering
  • Szakmai angol
  • Prezentációs ismeretek, prezentációs technikák / portfoliókészítés
  • + Gyakorlási lehetőség

Részletes leírásért kattints ide!

A tanfolyam zárása

A képzés ideje alatt folyamatos az otthoni munkavégzés, így a képzés sikeres zárásához az otthon elkészített feladatok és a közösen kivitelezett projektmunkák együttesen beszámítanak. Az értékelés az elvégzett feladatok mellett a tanfolyam alatt elkészített munkák prezentációja alapján történik. 

Az értékelés szempontrendszere: a tanfolyam alatt elkészített munkák kreativitása, szakmai színvonala, valamint a prezentáció minősége. Az értékelés fokozatai: megfelelt / kiválóan megfelelt. A követelmény szintjének meghatározása a tanfolyam vezetőinek és a meghívott vizsgáztatók értékelése alapján történik. 

A képzés sikeres teljesítésének feltétele az órák legalább 90%-án való részvétel, valamint az időszaki feladatok 75%-ának teljesítése. 

A tanfolyamot sikeresen teljesítők bekerülnek a Nemzeti Filmintézet Nonprofit Zrt. gyakornoki programjába. 

Fontos információk

Szükséges eszköz:
A szükséges eszközöket a MOME biztosítja! 

Jelentkezési feltételek

  • szakmai portfólió
  • motivációs levél
  • önéletrajz benyújtása
  • alap számítógépes ismeretek szükségesek!

A szakmai portfólió koncentráljon 3D-s modellező eljárással készített munkák vagy önálló alkotások bemutatására. A bemutatott projekteken belül kérjük az abban elvégzett munka pontos leírását, valamint a használt szoftver nevét feltüntetni!

A felvételnél előnyt jelent: 
Bármilyen grafikus szoftverismeret, Photoshop ismeret, fotós és/vagy operatőri tapasztalat, 3D szoftverismeret, művészeti ismeretek 

FONTOS! A jelentkezés beküldése nem jelent automatikus bekerülést a tanfolyamra. A jelentkezők várható magas létszáma miatt a jelentkezés lezárását követően oktatóink által megadott tesztfeladat kell megoldania a jelentkezőknek. Ennek kiértékelését követően, az oktatóink által meghatározott sorrend alapján vesszük fel a jelentkezőket a képzésre.