Service Design alapozó tanfolyam

Bevezetés a Service Design módszertanába

A Service Design Basic tanfolyamon olyan alapvető service design módszereket és eszközöket tanulhatsz, amik alkalmasak arra, hogy különböző munkafolyamatokat hatékonyabbá, termékedet vagy szolgáltatásodat érthetőbbé, a felhasználói élményt pedig kellemesebbé tedd, bármilyen területen is dolgozol.

Négy napos tanfolyamunkon átfogó előadásokat hallhatsz a service designban használt technikákról, amik segítenek a szolgáltatások elemeinek, felhasználó csoportjainak és folyamatainak feltérképezésében, vizsgálatában és ezek alapján a szolgáltatási élmény (service experience) fejlesztésében. Az elméleti részeket gyakorlati feladatok váltják minden modulban, amiknek keretében ki is próbálhatod az éppen tanult módszereket egy választott projekten keresztül, csapatban dolgozva.

Ár / Jelentkezés

Képzés díja: bruttó 368.300.-Ft

290 000 Ft + ÁFA (27%)

Az "Érdeklődöm" gombra kattintva tudsz előjelentkezni, hogy elsőként kapj értesítést a következő időpontról!

*Ha személyre szabott ajánlatot szeretnél csapatodnak (min. 4 fő), kérd egyedi ajánlatunkat!

Mit fogsz megtanulni?

A service designhoz kapcsolódó alapvető fogalmakat, módszereket és technikákat.

  • Fogalmak: Többek között meg fogod ismerni, hogy mit jelent a Touchpoint, a Service Blueprint, a Journey, a Persona Portfolio, az Experience Prototype valamint a Stakeholder és az Ecosystem Map
  • Módszerek: Egy konkrét projekten keresztül a gyakorlatban is kipróbálhatod szakaszokra lebontva a szolgáltatástervezés Design Thinking lépésekre épülő módszertanát, aminek részét képezi a kutatás, az ötletelés és a koncepció kidolgozása
  • Technikák: Megtanulhatod, hogy hogyan lehet rendszereket és folyamatokat feltérképezni, vizualizálni, elemezni és rendszerszinten fejleszteni az érintettek igényei alapján

Neked szól, ha

  • Szívesen megismerkednél a service design módszer alapjaival
  • Nem vagy tervező, de szeretnéd kiterjeszteni a látókörödet erre az új és egyre népszerűbb területre
  • Tervező vagy és érdekel a téma, de még nem mélyültél el a tervezési módszertanokban és technikákban
  • Saját vállalkozásod van, aminek növelnéd hatékonyságát és fejlesztenéd a felhasználói élményét
  • Olyan helyen dolgozol, ahol gyakran kell rendszerszintű problémákat megoldanod
  • Munkád során fontos a felhasználóközpontú, empatikus hozzáállás
  • Ha úgy érzed, hogy egy termék megtervezését és eladását a tágabb kontextusban kell értelmezni
  • Dolgozol együtt service designerekkel és szeretnéd jobban átlátni a tervezési folyamatokat

Nem neked szól, ha

  • Gyakorlott designer vagy, aki már jól ismeri és rendszeresen alkalmazza a Design Thinking módszereket
  • Szeretnél service designerként elhelyezkedni rögtön a tanfolyam elvégzése után
  • Nem szeretsz csapatban dolgozni
  • Nem tudsz rendszeresen megjelenni az alkalmakon

Miért hasznos?

A service design folyamat legfontosabb jellemzői a holisztikus szemlélet, a rendszerszintű megoldások és az interdiszciplináris csapatmunka. A módszertan ismerete bárki számára lehetővé teszi, hogy részese, sőt katalizátora legyen létező szolgáltatások és az azok által okozott felhasználói élmény fejlesztésének vagy teljesen új, aktuális problémákat megoldó szolgáltatások megtervezésének. A tanfolyamon elsajátítható tervezési stratégiák kihatással lehetnek egy-egy konkrét projektedre, megalapozhatják világmegváltó ötleteid megvalósítását, de a mindennapi munkád hatékonyságát is javíthatják, különösen akkor, ha gyakran dolgozol csapatban és fontos számodra az innovatív hozzáállás.

Órarend/Helyszín

Ütemezés:
4 nap – péntek-szombat
10:00-17:00

Helyszín:
MOME Campus
1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.

Órarend

Az órarend változtatás jogát fenntartjuk!

Barna Máté

Service Designer @Cellux

A MOME Formatervező Tanszékén végzett 2018-ban. Tervezőként fontosnak tartja a designkutatás erejét, a komplex rendszerekben való gondolkodást, az emberközpontúságot és a csapatmunkát. Jellemzően szereti megismerni azt akinek tervez, az ő fejével gondolkodni és az ő helyzetébe képzelni magát a designfolyamat minden fázisában. A szolgáltatástervezés mellett aktívan dolgozik oktatás intézményi szervezetfejlesztési projekteken is. Ebből adódóan egyaránt otthonosan mozog az ügynökségek, nagyvállalatok, különböző oktatási intézmények és szervezetek világában. A Service Design és Design Thinking módszertanát, és azok különböző eszközeit ezeken a területeken is rendszeresen alkalmazza. Éppen futó Doktori kutatásában az említett módszertanok fejlesztésén dolgozik.

Pais Panni

2008-ban az ELTE Szociológia, 2012-ben pedig a MOME Formatervező szakán végzett. Diplomamunkája, a LightMe lámpacsalád Magyar Formatervezési Díjat nyert. 2014 óta a MOME Formatervező Tanszékének oktatója, 2019 őszétől vezetője. 2020 őszétől a Formatervező Művész mesterképzés, majd 2023 őszétől az angol nyelvű Design MA képzés vezetője.

Egyetemi évei alatt számos nemzetközi workshopon vett részt, ami meghatározta későbbi tervezői működését, melynek alapját a Design Thinking és a Service Design módszertanok képezik. Érdeklődésének középpontjába a tervezési és kutatási módszertanok minél szélesebb körben való megismertetése került. Oktatói tevékenysége során legszívesebben mentorációval foglalkozik, szakmai támogatói szerepben kíséri a hallgatók munkáját.

2016-tól a MOME Open Design Thinking és Service Design Basic tanfolyamainak, 2019-től a Co-Create Design Thinking Facilitátor tanfolyamának egyik oktatója és vezetője. 2017-től kutatóként és képzőként részt vett a MOME “Designgondolkodás a közoktatásban” projektjében, 2021-ben kutatóként a MOME és a nemzetközi DICO konzorcium “Digital Career Stories” projektjén dolgozott.

Alapítója a 2006 óta működő Cellux Csoportnak, ahol termék és szolgáltatástervezési feladatok mellett szakmai workshopokat, tréningeket, és fiataloknak szóló design programokat vezet.

Kérd csapatodnak!

Céges tréning formájában akár kezdő, akár haladó szintű képzéseket is vállalunk, aminek programját egy személyes egyeztetés után állítjuk össze az igényekhez igazodva.

A haladó tréningen lehetőség van egy-egy kiválasztott módszerben elmélyedni vagy egy valós projekten keresztül a gyakorlatban is kipróbálni a teljes tervezési folyamatot, reflektálva a megismert technikák implementálásának lehetőségeire.