Idén májusban is elindul Co-Create – Design Thinking facilitátor tanfolyamunk, amely során előadásokat hallhatsz a facilitálási technikákról és gyakorlatokon keresztül fejlesztheted az eredményes facilitáláshoz szükséges készségeidet, bővítheted eszköztáradat és kipróbálhatod magad különböző workshop szituációkban. A megszerzett ismeretek alapján az oktatók segítségével összeállítsz egy workshop programot szabadon választható témában.
Mire leszel képes a tanfolyam elvégzése után?
- Önállóan megszervezni egy Design Thinking módszertanra épülő workshopot
- Egyedül vagy facilitátor társakkal egy workshopot előkészíteni, facilitálni és dokumentálni
- Végigkísérni egy kreatív folyamatot a brief megfogalmazásától egy működőképes koncepció kidolgozásáig
- Kiválasztani a Design Thinking eszköztárából a feladatra legalkalmasabb módszereket
- Hatékonyan bevonni az ötletelésbe kollégáidat, partnereidet vagy akár felhasználókat is
- Olyan környezetet teremteni, ahol a workshopod résztvevői rá tudnak hangolódni a kreatív munkafolyamatra
- Jó hangulatú meetingeket vezetni, amit a résztvevők is eredményesnek és hatékonynak éreznek
- Empátiával irányítani a csapatdinamikát
- Gyorsan reagálni problémás helyzetekre, konfliktusokra a csapaton belül
Kik oktatnak?
A 6 alkalmas tanfolyam vezető oktatói Pais Panni, Csernátony Fanni, Féja Dóri és Barna Máté.
- Pais Panni designer, tréner, facilitátor @Cellux, a tanfolyam szakmai vezetője, a Cellux Csoport alapító tagja, a MOME Design MA programjának szakvezetője. Oktatóként és tervezőként a design módszertanok kutatása és átadása áll munkája középpontjában.
- Csernátonyi Fanni a MOME oktatója és a Cellux Csoport tagja. Tervezői és oktatói munkájának és a doktori kutatásának középpontjában a design és annak különböző módszertanai állnak.
- Féja Dóri a tanfolyam szakmai vezetője, a Cellux csoport tagja, a MOME oktatója. Tervezői és oktatói tevékenységének középpontjában a diverz csapatmunka elősegítése és a valódi innováció támogatása állnak.
- Barna Máté service designer @Cellux, a MOME Formatervező Tanszékén végzett 2018-ban. Tervezőként fontosnak tartja a designkutatás erejét, a komplex rendszerekben való gondolkodást, az emberközpontúságot és a csapatmunkát. Jellemzően szereti megismerni azt akinek tervez, az ő fejével gondolkodni és az ő helyzetébe képzelni magát a designfolyamat minden fázisában. A szolgáltatástervezés mellett aktívan dolgozik oktatás intézményi szervezetfejlesztési projekteken is. Ebből adódóan egyaránt otthonosan mozog az ügynökségek, nagyvállalatok, különböző oktatási intézmények és szervezetek világában. A Service Design és Design Thinking módszertanát, és azok különböző eszközeit ezeken a területeken is rendszeresen alkalmazza. Éppen futó Doktori kutatásában az említett módszertanok fejlesztésén dolgozik.
A képzés neked szól, ha
- Te már ismered a Design Thinking módszertant, de szeretnéd ezt a módszert alkalmazni olyan csapatokban is, ahol ez a résztvevők számára újdonság
- Rendszeresen kell olyan projektcsapatok munkáját irányítanod, ahol a cél a kreatív problémamegoldás, termékek és szolgáltatások megtervezése, továbbfejlesztése, programszervezés vagy stratégiai tervezés
- Szeretnéd jobban strukturálni az általad vezetett meetingeket
- Szeretnéd vezetőként vagy projektmenedzserként a maximumot kihozni saját csapatodból
- Szeretnél bevonni sokféle szereplőt a kutatási és tervezési folyamatokba
Jelentkezz és biztosítsd be helyed már most májusban induló képzésünkre! Ne habozz, már csak limitált számú szabad hely maradt!
Jelentkezési határidő: Április 19.
Kezdés: Május 2.
közzétéve: 2024. 04. 04.