Brainstorming workshop

Hogyan születnek az igazán jó ötletek?

Sokan azt gondolják, hogy a jó ötletek egyszer csak eszünkbe jutnak egy váratlan pillanatban, amikor hirtelen megszáll minket az ihlet. Azonban mi van akkor, ha nyomás alatt, határidőre kell kitalálnunk valamilyen kreatív megoldást? Honnan szerezhetünk inspirációt és hogyan tudunk másokkal együtt gondolkodni?

A brainstorming módszerről mindenki hallott már és valószínűleg sokan meg is tapasztalták, hogy milyen az, amikor egy csapat összeül ötletelni. Sajnos ezek az alkalmak nem mindig hatékonyak és sokszor nem hoznak eredeti, izgalmas és innovatív ötleteket. Szerencsére számos technika létezik, ami bizonyítottan támogatja az ötletgenerálás folyamatát és segít elkerülni a tipikus csapdákat. A 3 órás Brainstorming technikák workshopon ezeket fogjuk kipróbálni. 

A képzés díja tartalmaz egy ajándék Instant WOW kártyapaklit, melyet a workshopon ki is próbáltok!

Ár / Jelentkezés

Képzés díja: bruttó 101.600.- Ft

80 000 Ft + ÁFA (27%)

Az "Érdeklődöm" gombra kattintva tudsz előjelentkezni, hogy elsőként kapj értesítést a következő időpontról!

*Ha személyre szabott ajánlatot szeretnél csapatodnak (min. 4 fő), kérd egyedi ajánlatunkat!

Mit fogsz megtanulni?

Workshopunkon megismerkedhetsz a kreatív gondolkodás elméleti alapjaival és kipróbálhatsz több egyéni és csoportos ötletelési illetve ötletfejlesztési módszert a klasszikus brainstorming 6 szabályának átismétlésén túl, valamint arra is mutatunk technikákat, hogy a rengeteg ötletből hogyan érdemes a legjobbakat kiválasztani.

Neked szól, ha

  • a kreatív szektorban dolgozol vagy legalábbis a munkád során gyakran szükség van a nyitott, problémamegoldó gondolkodásra
  • szeretnéd fejleszteni vagy edzésben tartani a kreativitásodat
  • szeretnél sok izgalmas és eredeti ötlettel előrukkolni minden brainstorming alkalmával
  • szeretnéd megtanulni azt, hogy hogyan moderálhatsz hatékony brainstormingokat a csapatoddal és milyen eszközökkel tudod segíteni őket

Nem neked szól, ha

  • sem a munkád során, sem más tevékenységeidben nincs szükséged a kreatív gondolkodásra
  • számodra nem az ötletek generálása, hanem csak az ötleted megvalósítása az érdekes
  • nem szoktál és nem is szeretsz csapatban dolgozni
  • részt vettél már korábban a Design Thinking vagy a Service Design Basic tanfolyamunkon és ott hallottál már eleget a brainstormingról

Miért hasznos?

A kreatív gondolkodás gyakorlással fejleszthető és az itt mutatott technikák még azoknak is segítenek majd ráérezni az ötletelés lényegére, akik általában nehezebben engedik el a fantáziájukat. A workshop azoknak is hasznos, akik magabiztosan ötletelnek, de szeretnének másokat is bevonni a közös gondolkodásba. A megismert módszerek könnyen adaptálhatóak különböző területekre és azonnal beépíthetők a munkafolyamatokba.

Ütemezés/Helyszín

Ütemezés:

Október 8. (kedd) – 17:00-20:00

Helyszín:

MOME Campus
1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.

Tematika

17:00-18:20 – A kreatív gondolkodás megértése

  • Kreativitás elmélet
  • Kreativitás teszt
  • Kreativitást fejlesztő rövid gyakorlatok

18:30-19:00 – Az ötletelés módszerei

  • Egyéni ötletelési technikák
  • Inspirációs technikák
  • Csoportos ötletelési technikák
  • Ötletértékelési technikák

Csernátony Fanni

Service Design képzésvezető, egyetemi adjunktus

Formatervezőként végzett, jelenleg service designerként dolgozik. A MOME-n a design módszertanokat oktatja, kutatja és fejleszti. Doktori kutatásában azokra a módszerekre fókuszál, amelyek segítik az érintetteket bevonni a tervezési folyamatba.

Nagyon szeret oktatni, ami az ideje nagy részét kitölti, de emellett termék- és szolgáltatástervezési projektben is rendszeresen részt vesz designerként, facilitátorként vagy tanácsadóként.

Féja Dóri

A formatervezés BA szakvezetője, a Cellux Csoport tagja.

A MOME Doktori Iskola hallgatója, kutatási területe a visszajelzési eszközök fejlesztése a kreatív folyamatokban. 2018-ban szerzett formatervező művész mesterdiplomát a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. 2020 óta vesz részt a Design Intézet oktatói és oktatásszervezési munkájában. Az egyetemi oktatáson kívül a Cellux Csoport tagjaként tervezői és tréneri feladatokat is végez.

Tervezői hozzáállását a Design Thinking empatikus és emberközpontú alkalmazása jellemzi, az innovációhoz elengedhetetlennek tartja a különböző szakterületek közötti együttműködést. Célja, hogy a design gondolkodásmódot minél kiterjedtebb körben oktassa és alkalmazza.