A tanfolyam elméleti és gyakorlati alapozó ismereteket kíván átadni a szónikus ökológia interdiszciplináris területén, egymásba érő tudások találkozásánál (akusztikai ökológia, bioakusztika, Deep Listening, hangtáj ökológia, ökológiai hangművészet, terepfelvétel, városi hangdizájn.)
Az elméleti alkalmak során a résztvevők betekintést kapnak az akusztikai ökológia történetébe, alapelveibe, aktivitásaiba. Megismerik az ökológiai hangművészet és a hangtáj-kompozíció módszereit, kiemelkedő művelőit és alkotásait.
A képzés gyakorlati oldala az "ökológiai hangdizájn" kontextusába tartozó munka tervezése, megvalósítása. Ez lehet közös projektben való részvétel, vagy egyéni munka saját elgondolás alapján.
Last minute -20% kedvezmény!
Küldd el az Ökológiai Sound Design jeligét a open@mome.hu e-mail címre péntekig, hogy megkapd a 20% kedvezményt!
Jelentkezési határidő:
2022. június 13.
Kezdés:
2022. június 20.
A tanfolyam elméleti és gyakorlati szakaszra oszlik.
4, egyenként 4 tanórás elméleti előadás lesz június 20-án, 21-én, 23-án és 24-én 17 órától, a MOME Zugligeti úti campusán.
Gyakorlati hét: június 27-ei héten minden nap 10 és 18 óra között.
Záróprezentáció: július 2, szombat, 17h
Az egyes alkalmakat "zajszolfézs" és egyéb hallgatási gyakorlatok, valamint hangtáj-elemzések teszik teljessé. Azok számára, akik igénylik, külön költség nélkül segítséget nyújtunk szoftver- és hangfelvételi ismeretek elsajátításában. Az elméleti időszakban előkészületeket teszünk a gyakorlati munkára, informálódás, témaválasztás, anyaggyűjtés, konzultáció formájában.
A tanfolyam második szakasza az intenzív projekthét, amelyre június 20 és 25 között kerül sor. A projekthét 5 napon keresztül, akár napi 6 órában zajló munkát jelent. A projekt lehet valamely értéket képviselő, pozitív hangtáj dokumentálása, fenntarthatóságának elősegítése, vagy lehet egy problematikus hangvilág kritikai megközelítése. A javasolt eredmény soundscape kompozíció vagy installáció, terepfelvételek alapján. Gyakorlati munka lehet a témához kapcsolódó podcast készítése is. A kurzust záróesemény fogja megkoronázni, az elkészült munkák prezentációjával, összegzésével, várhatóan 2021. június 25-én.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa. Akusztikai kommunikációt, zenetörténetet, zenei produkciós ismereteket, hangdesignt tanít. 1983-ban végzett a Liszt Ferenc Zeneakadémia Zenetudományi tanszakán. Aktív muzsikusként a Kontroll Csoport zeneszerző-gitárosa volt, illetve a Kampec Dolores együttesben és improvizatív formációkban jelenleg is működik. Aktuális tevékenysége a hangökológiai kutatás és a terepfelvételekkel való komponálás.
Mizsei Zoltán a Liszt Ferenc Zeneművészeti Akadémián szerezte diplomáját a karvezetés és egyházzene szakon. DLA-ját 2004-ben kapta meg. Jelenleg az egyházi zenei tanszék docense. Reneszánsz egyházzenét, kórusvezetést és beszédgyakorlartot oktat. 2014 óta a Schola Academica kórus karnagya. Több régizene- és világzenei együttesben énekel és játszik hangszereken, zenét komponál kortárs táncelőadásokhoz és filmekhez. Improvizációt oktatott zeneterapeutáknak az ELTÉ-n. Különféle fesztiválokat és műhelyeket szervezett a komponált zene és a hangtáj ötvözése érdekében. A közelmúltban létrehozta a zenei laboratóriumot a Kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetében (iASK), ahol interdiszciplináris, hangművészeti, turisztikai és oktatási fejlesztések folynak „Hangzó város” címmel.
Farkas-Kovách Réka, első diplomáját az ELTE Pszichológia szakán szerezte, ahol a környezetpszichológia meghatározó volt számára. Tanulmányait a MOME Designkultúra szakán folytatta, ahol diplomamunkájának fókuszában Budapest hangtáj alapú megközelítése állt. Jelenleg az akusztikai ökológia területét kutatja, hanginstallációt épít, podcast-et csinál és hangfelvevővel járja a várost.