Az ország első átfogó videóújságíró-képzése
a és az
szervezésében

Érdekel a világ, amelyben élsz? Van róla véleményed, ami másoknak is fontos lehet?

Inkább mutatnád, mint mondanád? Úgy érzed, mozgóképben szeretnéd kifejezni magad, és ehhez támogatásra van szükséged?

Inkább vízszintesen tartod a telefonod, mint függőlegesen?

Bele akarsz látni a média működésébe, szívesen tanulnál a szakma aktív szereplőitől?

A tanfolyam

Az ország vezető kreatív ipari egyeteme, a MOME, és legnagyobb internetes portálja, az Index közös videó-újságírás tanfolyamot indít, amelynek célja lelkes szakemberek képzése a videó-újságírás és az online médiakommunikáció robbanásszerűen fejlődő területe számára.

Megvizsgáljuk, hogyan képes a korszerű videó-újságírás egyszerre szakítani a hagyományos televíziózás kötöttségeivel, és felülemelkedni a home-videók amatőrizmusán. A snapchat videóktól az online dokumentumfilmekig megvizsgáljuk, hogyan lehet maximalizálni a rövid videófilmek erejét, végigvezetve a hallgatókat a videók előkészítésének, forgatásának és szerkesztésének folyamatán.

A kurzus a MOME helyszínein, az index.hu szerkesztőségében, illetve terepen zajlik. A mentorok a MOME professzorai, vezető videó-újságírók és médiaszakemberek.

Kinek szól?

  • videózás iránt érdeklődő frissen érettségizetteknek;
  • média és kommunikáció felvételire készülőknek vagy már ott tanulóknak
  • frissen diplomázottaknak, akik gyakorlati, szakmába integrált kiegészítő képzésre vágynak;
  • marketing és PR-osztályok munkatársainak;
  • szakmai fejlődés lehetőségeit kereső, már újságíróként dolgozó szakembereknek;
  • a kreatív ipar kommunikációs szakembereinek.

Részletek

TEMATIKUS BLOKKOK

  • Médiakommunikációs és újságírói szakismeretek
  • Mozgóképes kifejezés elmélete és gyakorlata
  • Terepmunka, autonóm vizsgamunka elkészítése
A tanfolyam tervezett tanmenete - tantárgyak és oktatók - elérhető itt.

A KÉPZÉS IDŐTARTAMA
2017. február 28. - 2017 június.
A képzés 14 héten keresztül, hetente kétszer, hétköznap esti órákban, és 6 alkalommal szombaton egész napos foglalkozás keretében zajlik majd. Hétköznap, kedden és csütörtökön az órák este 18 órakor kezdődnek.

ELHELYEZKEDÉSI LEHETŐSÉGEK
A tanfolyamot sikeresen elvégzők az online média és kommunikáció (portálok, médiaügynökségek, fotó- és videóügynökségek, vállalati marketing osztályok, civil szervezetek, innovatív termékfejlesztő cégek) dinamikusan fejlődő területén elsőként jelenhetnek meg célzott szakirányú képzettséggel.

TELJESÍTÉSI FELTÉTELEK:
részvétel az órák 70%-án, valamint egy záró vizsgavideó elkészítése.

A KÉPZÉS HELYSZÍNE
MOME Z épület, index.hu szerkesztőség, terep

Jelentkezés

JELENTKEZÉSI FELTÉTELEK

  • érettségi;
  • technika: HD rögzítésre képes felvevőgép (DSLR, akár mobiltelefon is); hang- és videóvágásra alkalmas hardver és szoftver;
  • fényképes önéletrajz;
  • max. 2 perces videós bemutatkozás, amelyből kiderül az is, hogy miért kíván ide jelentkezni.

Előnyt jelent a kulturális és közéleti tájékozottság, illetve az alapszintű videófelvételi és utómunka tapasztalat.

RÉSZVÉTELI DÍJ: 235.000 Ft + Áfa
A kiscsoportos foglalkozás és az egyéni készségfejlesztés érdekében a kurzus maximális létszáma 20 fő.
A képzést szervező fenntartja a jogot, hogy 16 fő alatti jelentkező létszámnál a képzést nem indítja el.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2017. február 5. éjfél
KEZDÉS: 2017. február 28.

JELENTKEZÉS

Képzésvezetők

ERHARDT MIKLÓS médiaművész, egyetemi docens. A kilencvenes évek vége óta készít társadalmi problémákra érzékeny, gyakran részvételre épülő projekteket, filmeket, videókat, amelyeket számos hazai és nemzetközi, önálló és csoportos kiállításon mutatott be. 1998-tól 2000-ig a Balázs Béla Stúdió, 2000-től 2004-ig a Fiatal Képzőművészek Stúdiója vezetőségi tagja volt. Több politika- és társadalomelméleti, művészetelméleti könyvet fordított magyarra, rendszeresen publikál kortárs művészeti magazinokban, kiadványokban. 2009 óta a MOME Média Design Tanszékén tanít.

GYENGE ZSOLT filmkritikus, filmesztéta, 2008 óta a MOME Elméleti Intézetének oktatója. Tanulmányait és kutatásait külföldi szaklapokban és konferenciákon mutatja be, kritikái hazai nyomtatott és online folyóiratokban (Filmvilág, Revizor, Élet és Irodalom, Filmtett) olvashatóak. 2001 óta akkreditált kritikusként vesz részt minden évben a legnagyobb nemzetközi filmfesztiválokon (Cannes, Berlin). Kutatási és oktatási tevékenységének középpontjában a mozgóképes kifejezés jelentésképző eszközeinek elemzése és értelmezése áll. 2013-ban megvédett doktori disszertációja a filmelemzés fenomenológiai elméletével foglalkozik.

SZÁSZ BARNA videóújságíró. 2011-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, azóta az Index.hu videó rovatánál készít videókat (kérdez, rendez, operatőrködik, vág). Mindenféle témában forgat a metrófutástól a gyűlöletkommentelőkön át a művészportrékig, és meglepően sok temetésvideót készít. Az indexvideó csapatával és egyénileg is elnyerte a legjobb társadalmi témájú anyagokért járó Hégető Honorka-díjat, 2014-ben pedig a Média a Tehetségekért díjat. A fiatal online videós műfajról többek között a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen és a Színház- és Filmművészeti Egyetemen tartott órákat, workshopokat.