1. nap
MINDSET
09:00-13:00
- A facilitátor szerepe és feladatai a workshop folyamat egyes lépéseiben az előkészítéstől a dokumentációig
- Az online tér kihívásai
- Ismerkedés az online eszközökkel
Az online csapatmunka irányítása sokak számára feladja a leckét manapság. Különösen igaz ez az innovációs folyamatokra, melyeknél a vizualitás, a közös alkotás és a gyakorlatiasság nélkülözhetetlen. Ha már ismered az alapvető Design Thinking módszereket, de kíváncsi vagy arra, hogy ezeket a távmunka során hogyan tudod a leghatékonyabban alkalmazni, és online workshopok keretében hogyan tudsz másokat is bevonni a közös gondolkodásba a legtöbbet kihozva csapatodból, akkor várunk tanfolyamunkra!
Az öt képzési nap során a résztvevők előadásokat hallhatnak a facilitálási technikákról és gyakorlatokon keresztül fejleszthetik az eredményes online facilitáláshoz szükséges készségeiket, bővíthetik eszköztárukat és kipróbálhatják magukat különböző workshop szituációkban. A megszerzett ismeretek alapján összeállítanak egy workshop programot szabadon választható témában, amit a kiscsoportos konzultáció során az oktatók segítségével fejlesztenek tovább.
A képzésben való részvételt elismerő oklevél megszerzésének feltétele, hogy az utolsó képzési naptól számított egy hónapon belül ezt a workshopot meg kell tartani és részletesen dokumentálni azt. A záróalkalomra áprilisban kerül sor, ahol a dokumentációkat közösen értékeljük és a gyakorlati tapasztalatokra reflektálunk.
A képzési modulok egymásra épülnek, ezért fontos, hogy minden alkalommal végig jelen tudj lenni!
A képzés során a zoom, google drive és a miro.com platformokat fogjuk használni. A zavartalan részvételhez fontos a jó minőségű internetkapcsolat és a nyugodt környezet biztosítása.
Időpontok:
2021. február 24-25-26. és március 3-4., 09:00-13:00
Helyszín:
Online
Ebben az esetben a képzés előtt ajánljuk neked egyéb tanfolyamaink elvégzését, ahol elsajátíthatod az alapfogalmakat és kipróbálhatod az összes fontosabb módszert:
Pais Panni
Csernátony Fanni
A tanfolyam vezetői 2011 óta tartanak tervezői workshopokat különböző közegekben. A MOME OPEN Design Thinking és Service Design Basic tanfolyamok vezetése mellett az egyetemen oktatóként, a Cellux Csoportban pedig trénerként és facilitátorként sokféle csapatot mentorálnak, vezetnek és segítenek abban, hogy azok minél innovatívabb eredményekre jussanak. Az innovációs módszertanok kutatásán és oktatásán kívül számos egyéb képzésen (improvizáció, coaching, soft-skill trénerképzés, pszichodráma, táncterápia, kooperatív pedagógia, stb.) szereztek tudást és tapasztalatot arról, hogy hogyan lehet a csapatokat megfelelően vezetni és milyen gyakorlatokkal lehet segíteni a résztvevőket a kreatív gondolkodásban és a hatékony kooperációban.
Nemes Bettina
cocreate@mome.hu